Sezóna 2015/16

08.08.2016 18:43

V tejto lyžiarskej sezóne členovia Lyžiarskeho oddielu HST  Polomka Bučník sa zúčastňovali na rôznych lyžiarskych pretekoch v rámci lyžiarskych stredísk nielen Slovenska, ale aj v zahraničí. Zúčastnili sa na niekoľkých kolách Slovenského pohára Masters v alpskom lyžovaní, kde nás reprezentovali: Janka Jagerčíková, Jozef Horský, Marcel Macík a Marián Jagerčík a v kategórii Open: Petra Piliarová, Julianka Piliarova, Maroš Šulej a Patrik Hrablay. V rámci Svetového pohára Masters zástupcovia nášho Lyžiarskeho oddielu sa zúčastnili na Štrbskom Plese prvého svetového pohára Masters na Slovensku, pričom  najlepšie obstála Janka Jagerčíková,  ktorá sa umiestnila dva krát na 3. mieste vo svojej kategórii, Jozef Horský v slalome 6. a v obrovskom slalome 7..  Okrem týchto seniorských kategórií sme mali svojich zástupcov aj v Slovenskom pohári žiactva, kde našu obec reprezentovala Julianka Piliarová z Brezna. V rámci celkového vyhodnotenia Slovenského pohára Masters za rok 2016 kategóriu Open vyhrala Petra Piliarová, v kategórii žien C5 Janka Jagerčíkova bola druhá, v kategórii mužov B6 Marián Jágerčik bol 4. a v B8 Jozef Horský obsadil 3. miesto.  Okrem pretekárskej činnosti  náš  oddiel spolupracoval so ZŠ Polomka, kde lyžiarsky krúžok, vedie pán Marek Tabernaus a pán Július Piliar. Na záver sezóny náš lyžiarsky oddiel zorganizoval 5. ročník paralelného slalomu v lyžiarskom stredisku CHOPOK-JUH na svahu Kosodrevina-Lúčky pod názvom „Bacúsky oblúk 2016“, tieto preteky boli zaradené v sezóne 2015/ 2016 ako finále Slovenského pohára Masters a Open a zároveň bol náš LO podstení tím, že vyhodnotenia celého ročníka prebehlo na tomto podujatí, mrzí nás len to, že takúto veľkolepú oslavu lyžovania sme nemohli usporiadať na domcom svahu v lyžiarskom stredisku Polomka-Bučník, keďže v posledných rokoch nám to počasie nedovoľuje.