Máme majsterku sveta v skialpinizme 2023

01.03.2023 06:55

Slovenská reprezentantka v skialpinizme Marianna Jagerčíková sa stala majsterkou sveta koncom februára v šprinte.  Marianna v šprinte  na španielskej strane Pyrenejí v lokalite Boi Taüll získala pre Slovensko historicky prvú zlatú medailu z majstrovstiev sveta  v skialpinizme.

37 ročná Marianna vo finále skončila pred Marianne Fatton so Švajčiarska a  bronz získala Francúzka Emily Harrop. Druhá Slovenka v štartovom poli Sára Machajova  skončila na 39. pozícii. Po získaní titulu majsterky Európy sa jej podarilo získať aj majsterku sveta, okrem toho je dvojnásobnou vicemajsterkou sveta za roky 2019 a 2021, vo svetovom pohári je jej bilancia na pódiu v jej kariére zatiaľ 3-4-2.

Jagerčíková si poradila v konkurencii 43 pretekárok z celého sveta. V šprinte ide o individuálne preteky, spájajúce základné charakteristiky a techniky lyžovania do kopca s pásmi, chodecký úsek s lyžami na chrbte a jeden zjazd.

Majstrovstva sveta pokračujú do konca prvého marcového víkendu.